Manchester City bën mrekulli, e transferon ‘falë’ Haalandin!

LAJMI I FUNDIT: Rudiger ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Real Madridin

Më ulët s’ka ku shkon, zbulohet shuma e transferimit të Haalandit te Man City

Manchester City njoftoi sot edhe zyrtarisht për transferimin e Erling Haalandit.

Klubi anglez konfirmoi për arritjen e marrëveshjes në parim edhe me klubin e Borussia Dortmundit.

Kësisoj, Haaland do t’i bashkohet kampionit anglez nga sezoni i ardhshëm.

Manchester City nuk ka zbuluar detaje të tjera ende, por një gjë të tillë e ka bërë gazetari dhe eksperti i transferimeve, Fabrizo Romano, shkruan Express.

LAJMI I FUNDIT: Rudiger ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Real Madridin

Sipas tij, afër 60 milionë eurove është shuma e transferimit të 21-vjeçarit në “Etihad Stadium”. Një çmim padyshim se i vogël, duke marrë parasysh çmimet e transferimeve të bëra viteve të fundit.

Ish-sulmuesi i Salzburgut raportohej se kishte klauzolë lirimi prej 75 milionë eurove, por klubi i Premierligës duket se ka arritur për ta ulur dukshëm këtë shumë.

LAJMI I FUNDIT: Rudiger ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Real Madridin

Romano bëri të ditur gjithashtu se Manchester City është duke përgatitur një njoftim tjetër zyrtar, ku do të zbulojë të gjitha detajet e tjera.

Erling Haaland me “Qytetarët” do të ketë kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027.