Manchester City po e transferon yllin e Juventusit


Manchester City futet në garë për Chiesan.

Federico Chiesa në shënjestrën e gjigantëve të Premier League.

Manchester City i është bashkuar Chelseas në garën për Federico Chiesan, raporton Calcio Mercato.

23-vjeçari shkëlqeu me Italinë në Europian dhe gjigantët anglez janë të gatshëm të bëjnë çmendurinë për të siguruar shërbimet e tij.

Chelsea ka ofruar 100 milionë euro, ndërsa te City janë të gatshëm të ofrojnë edhe më tepër.

Megjithatë Juventus nuk e ka ndërmend ta shesë Chiesan këtë verë dhe sipas të gjitha gjasave italiani do të qëndrojë në Torino.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...