Mane- Bayern Munche, vjen lajmi “bombë”

Bëhet “nami”, ja ku mund të përfundojë Rabiot

Sadio Mane i Liverpool-it është lidhur me një lëvizje të mundshme te Bayern Munich këtë verë.

Anësori senegalez ka qenë me Liverpoolin që kur u bashkua nga Southampton në verën e vitit 2016 dhe ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm sulmues në skuadrën e Jurgen Klopp, përcjell ORAinfo.

Ai ka shënuar 120 gola për Reds dhe ka dhënë gjithsej 48 asistime nga 268 paraqitje në të gjitha garat.

Bëhet “nami”, ja ku mund të përfundojë Rabiot

Tifozët e Bayern Munichut, për fat të keq, do ta kujtojnë kontributin e tij në ndeshjen e dytë të fazës së 16-të të Ligës së Kampionëve në Allianz Arena, një ndeshje në të cilën Mane shënoi dy gola dhe Liverpool fitoi 3-1.

Sipas një përditësimi të ri nga Florian Plettenberg i Sky Sport, vetë Mane mund të imagjinonte shumë një lëvizje te Bayern këtë verë. Ai gjithashtu raporton se ka pasur progres në bisedimet mes përfaqësuesve të Mane dhe Bayernit. /ORAinfo/