Mbi 31 mijë të vdekur nga koronavirusi, britanikët injorojnë bilancin dramatik dhe mbushin parqet (FOTO)

Britania e Madhe vijon të përballet me një situatë të rëndë shkaktuar nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit edhe 626 pacientë e kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 31,241.Ndërkohë janë regjistruar edhe 4,649 raste të reja duke e çuar në 211,364 numrin total të të infektuarve.

Britania është vendi më i prekur nga Covid-19 në Evropë dhe i dyti në botë. Por, mesa duket britanikët nuk duan t’ia dinë më për koronavirusin. Ata vijojnë të mblidhen në parqe duke shijuar rrezet e diellit, disa të tjerë bëjnë banja dielli duke mos respektuar aspak rregullat e distancimit social.

Qytetarë të shumtë në parqe, disa të tjerë kanë dalë shëtitje e disa shihen teksa bëjnë selfie mbi biçikleta.

Ju ftojmë të ndiqni fotogalerinë e mëposhtme:

Associations , Brands/Products , Magazines/Blogs , Websites/Webshops , Public Figures,Browse products on Amazon,Layering Target groups,audience size,Audience insights Interests , Investing. Fan pages that look like Wikipedia,Suggestions from Audience Insights,rugby world cup 2020, copa america 2020,walmart black friday 2020, national sports collectors convention 2020, sertanejp 2020,spirit halloween 2020,best country albums 2020,the nutcracker ballet 2020,2020 1099 misc forms,hairstyles for black women 2020
2020 army navy game, kids movies 2020,highlander toyota 2020,dallas cowboys 2020 schedule,2020 solar eclipse,miss universe 2020 winner,2020 asteroid, bollywood movies 2020, thanksgiving 2020 date, 2020 nba schedule, Airlines ticket, 2020 holiday barbie,full moon 2020,holiday bowl 2020,2020 graduation japan anime movie 2020, musician deaths 2020, world series schedule 2020,cadillac 2020 models,best hunting crossbow 2020,volvo s60 inscription 2020,
impala premier, jackson hewitt holiday, grand sport corvette, grammy nominations, detroit tigers schedule, honda pilot elite 2020, james bond 2020, stagecoach 2020,toyota tacoma for sale,bmw 530i 2020,social security increas,corvette for sale,essence festival,voice judges,honda accord review straight talk apn settings 2020, 2020 superbowl commercials, lancome gift with purchase 2020,tamilrockers hd movie download 2020,huawey y6 2020