Me shumë se një milion persona në botë shërohen nga koronavirusi

Në serial të dashuruar, por cili është raporti i “Omerit” dhe “Defnës” në jetën reale

Krahas rritjes së numrit të të infektuarve, po rritet edhe numri i të shëruarve me koronavirusi në gjithë botën.

Numri i të prekurve në botë me koronavirus ka kaluar mbi 3 milionë.

Por një e treta e tyre tashmë janë shëruar nga ky virus, sipas të dhënave të John Hopkins University.

Saktësisht janë 1 milion e 14 mijë e 916 veta që kanë kaluar Covid-19 anembanë botës.

Janë 3 milionë e 257 mijë e 660 raste të regjistruara dhe 233 mijë e 416 mijë jetë të humbura si pasojë e pandemisë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !