Merkato e bllokuar e Milanit

Paolo Maldini dhe Ricky Massara kanë kontratë vetëm deri në fund të muajit dhe ata ende nuk kanë nënshkruar rinovimin e tyre përkatës.

Si rezultat, merkato e Milanit është ngadalësuar dhe situata është shumë e çuditshme.

Blerja e RedBird Capital të Gerry Cardinale tashmë e ka bërë jetën të vështirë për dy drejtorët në treg.

Faktori i parë ishte pasiguria, por tani që u njoftua për marrjen e një faktori të ri.

Natyrisht, ne po flasim për kontratat e tyre të skaduara.

Sipas Tuttosport, situata është kthyer në një mister pasi mungesa e nënshkrimeve po ndikon shumë në merkaton e Milanit, përcjell ORAinfo.

Ata kanë dy-tre nënshkrime në dorë, por ato nuk mund të plotësohen për momentin.

Cardinale e ka bërë të qartë se ai dëshiron të vazhdojë me Maldinin dhe Massara, por kjo ka pak rëndësi aktualisht, me kohën kundër tyre në treg. /ORAinfo/