Milan afër arritjes së nënshkrimit me lojtarin nga Premier Liga


Milan pranë arritjes së marrëveshjes me Tomorin.

AC Milan pritet që të konfirmojë arritjen e një marrëveshje për transferimin përfundimtar të Fikayo Tomori nga skuadra e Chelseas, raporton Calcio Mercato.

23 vjeçari ka shkëlqyer gjatë huazimit të tij disa mujor në San Siro dhe tashmë kuqezinjë janë gati për të siguruar përfundimisht shërbimet e tij.

Skuadra e Piolit pritet që ti paguajë londinezve një shifër prej afro 7 milionë eurosh dhe pritet që të nënshkruhet një kontratë 5 vjeçare.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...