Milan arrinë marrëveshje me yllin brazilian


Milan dhe Santos vazhdojnë tënegociojnë për sulmuesin Kaio Jorge, përderisa Rosonerët kanë arritur marrëveshje personale me lojtarin.

Edicioni i këtij mëngjesi i La Gazzetta dello Sport (përmes MilanNews) shkruan se si vullneti i Milanit është të përfshijë një tjetër sulmues në skuadër për të komplimentuar opsionet ekzistuese të Ibrahimovic dhe Giroud, përcjell ORAinfo.

Zgjedhja e parë është Kaio Jorge, i cili ka një kontratë me Santos deri më 31 dhjetor 2021.

Klubi brazilian duhet të shesë në dritaren aktuale dhe për këtë arsye ata kanë ulur kërkesën e tyre fillestare nga 10 milionë në 4 milionë euro.

Kjo sepse ata nuk duan të rrezikojnë që kontrata e 19-vjeçarit të skadojë dhe ai do të largohet në janar si agjent i lirë.

Edhe pse konkurrenca është shumë e ashpër, Milani nuk po ngutet të mbyll marrëveshjen, përkundrazi Rossonerët synojnë të arrijnë në fund të merkatos kur Santos mund të vendosë për një kompensim shumë të vogël prej as 2 milionë euro.

Milan gjithashtu tashmë ka një marrëveshje verbale me lojtarin për një marrëveshje pesë-vjeçare, por Santos dëshiron të sqarojë situatën shpejt, kështu që tërheqja e luftës midis dy klubeve vazhdon. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...