Milan- Belotti, vjen lajmi i fundit


Roma dhe Milan do të duelojnë për Belottin.

Si Roma gjithashtu edhe AC Milan janë shumë të interesuara për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Torinos, Andrea Belotti, është ky shkrimi i Corriere dello Sport.

Të dy skuadrat janë në kërkim të një sulmuesi qendror dhe përvoja e Belottit në Serie A e bën atë një emër shumë të dëshiruar nga dy gjigantët e Serie A.

Belotti në një moshë 27 vjeçare, ka arritur që gjatë 6 sezoneve të fundit tek skuadra e Torinos të shënojë më shumë se 10 gola dhe tashmë është në kërkim të një skuadre e cila garon në kompeticionet europiane.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...