Milan do që të nënshkruajë me këtë lojtar me çdo kusht


Drejtuesit e Milanit po punojnë për të mbushur një boshllëk përfundimtar në departamentin mbrojtës, domethënë rolin e zëvendësit të Davide Calabria.

Pasi përfundoi anën e majtë me nënshkrimin e Fode Ballo-Toure si një alternativë ndaj Theo Hernandez, Milani vazhdon të monitorojë tregun për krahun e kundërt, i cili do të pushtohet ende nga Davide Calabria pas rinovimit të tij deri në 2025.

Calciomercato shkruan se objektivi i parë i Rossonerëve mbetet Diogo Dalot, por ai është objektivi më i komplikuar për të ndjekur në këtë moment pasi Manchester United nuk është i interesuar të konsiderojë ofertën e Milanit për rinovimin e huazimit me një opsion për të blerë të përfshirë, përcjell ORAinfo.

Pasi ai luajti në Kampionatin Evropian, Djajtë e Kuq tani po kërkojnë të paktën një detyrim për të blerë në një shifër jo shumë larg 20 milionë eurove, dhe tani shefi i Real Madrid Carlo Ancelotti ka regjistruar një interes gjithashtu.

Kjo mund të nënkuptojë që Reali lejoi Alvaro Odriozola të largohet në huazim, dhe si pjesë e bisedimeve për kthimin e Brahim Diaz në Milano – së bashku me emrat e Isco dhe Ceballos – Maldini dhe Massara diskutuan Odriozola i cili mund të ishte një objektiv alternativ.

Mbrojtësi i Spurs, Serge Aurier është një tjetër alternativë dhe kontrata e tij me Tottenham skadon në 2022 dhe trajneri i ri Nuno Espirito Santo do të thirret të vendosë për të ardhmen e tij së shpejti.

Asnjë kontakt nuk është bërë ende mes Milanit dhe Tottenhamit, por ai është një zgjidhje e mundshme. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...