Milan, Inter dhe Juventus në “luftë” për sulmin që po bën namin

Agjenti i Julian Alvarez do të takohet me AC Milan plus rivalët e tyre Inter dhe Juventus për të diskutuar një marrëveshje për sulmuesin e River Plate, pretendon një raport.

Milani është në kërkim të një sulmuesi për të cilin mund të ndërtojë departamentin për vitet në vijim, duke pasur parasysh se Zlatan Ibrahimovic tani është në të 40-at dhe ka një kontratë që skadon, ndërsa Olivier Giroud tani është 35 vjeç dhe Pietro Pellegri është i huazuar deri në fund të sezonit ,përcjell ORAinfo.

Sipas asaj që është raportuar nga Calciomercato.com, agjenti i Alvarez-it, i cili udhëhoqi ligën argjentinase me 20 gola të shënuar për të fituar titullin e River Plate- do të takohet me drejtuesit e Milanit për të diskutuar interesin e tyre, si dhe rivalët e Interit dhe Juventusi gjithashtu.

Plani i Fernando Hidalgo është që të shqyrtojë të gjitha ofertat që vijnë për klientin e tij dhe më pas t’i paraqesë ato përpara se lojtari të vendosë përfundimisht, ndërkohë që duhet theksuar se Bayern Munich dhe disa klube angleze janë të interesuar dhe Alvarez ka një klauzolë lirimi prej 20 milionë euro./ORAinfo/

Lajme me shume...