Milan javën e ardhshme do të takohet me super-lojtarin

AC Milan, mund të takohet me Sassuolo-n javën e ardhshme dhe emri i Domenico Berardit ende nuk është zhdukur, sipas një raporti.

Corriere dello Sport raporton sot se si Charles De Ketelaere i Club Brugge është objektivi i parë i zgjedhjes për të hyrë dhe për të përforcuar sulmin, por në rast se një marrëveshje nuk mund të arrihet, kuqezinjtë më pas do të përshpejtojnë për opsionet alternative, përcjell ORAinfo.

Lojtari kryesor në mendje është Hakim Ziyech i Chelseat dhe Milani tashmë ka rifilluar kontaktet me rrethinat e marokenit, por është çështja e pagës së tij të lartë që duhet kapërcyer.

Kjo është arsyeja pse po shqyrtohen edhe opsione të tjera dhe Domenico Berardi është një prej tyre. Ai është një lojtar që është lidhur vazhdimisht me Milanin dhe sezonin e kaluar ai shënoi 15 gola dhe dha 17 asistime në 33 ndeshje në Serie A./ORAinfo/