Milan kërkon tranferiminn e yllit 30 milionësh

Lukaku te Real Madrid? Vjen lajmi i papritur

AC Milan, është i interesuar për nënshkrimin e Hamed Junior Traore nga Sassuolo këtë verë dhe një çmim i kërkuar është vendosur.

Sipas asaj që raportohet nga PianetaMilan, dyshja e Gianluca Scamacca dhe Domenico Berardi janë lidhur me një lëvizje te kuqezinjtë në javët dhe muajt e fundit, por ka pasur kontakte edhe për një tjetër sulmues në Hamed Traore, përcjell ORAinfo.

Lukaku te Real Madrid? Vjen lajmi i papritur

Anësori i Fildishtë ka 7 gola dhe 1 asist në 28 ndeshje të ligës këtë sezon dhe ai është një talent gati për të shpërthyer, dhe kjo është arsyeja pse Roma dhe Napoli janë gjithashtu të etur për nënshkrimin e tij para sezonit 2022-2023.

Si gjithmonë, kërkesat nga Sassuolo dhe CEO i tyre Giovanni Carnevali janë mjaft të larta sepse çmimi fillestar i kërkuar është 35 milionë euro, por shpresa e kuqezinjve është që të mund të ulin kërkesën e klubit emilian me disa milionë./ORAinfo/