Milan merr lajmin e keq për Ibrahimovic


Lëndimi i Ibrahimovicit më serioz sesa mendohej, nuk përjashtohet operimi i sulmuesit.

Milani po monitoron me kujdes rehabilitimin e Zlatan Ibrahimovic, por suedezi mund t’i nënshtrohet një operacioni nëse nuk do të ketë përmirësime deri në fund të muajit.

Ibrahimovic pësoi një dëmtim në gju kundër Juventusit më 9 maj dhe u përjashtua nga pjesëmarrja në Euro 2020 me Suedenë.

Të enjten, trajneri suedez Janne Andersson pranoi se shërimi i Ibrahimovic nuk është në një fazë të përparuar dhe mediat italiane kanë raportuar tashmë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Rossonerët po monitorojnë me kujdes rehabilitimin e sulmuesit, i cili, megjithatë, nuk po përparon siç pritej.

Milani do të vlerësojë kushtet fizike të Ibrahimovic kur trajtimi i tij të përfundojë në fund të muajit.

Sipas raportit nga gazeta italiane, nëse gjërat nuk do të duken mirë në atë kohë, klubi mund të vendosë të vazhdojë terapinë konservatore për dy javë të tjera ose të zgjedhë një operacion, i cili do ta detyrojë 39-vjeçarin të mbetet jashtë fushe për disa muaj.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...