Milan merr vendim përfundimtar për Tonalin

Këtë sezon, Sandro Tonali ka qenë një lojtar kyç për AC Milan dhe ai me siguri është rikthyer nga ai që ishte një sezon i parë mjaft mesatar me klubin.

Dhe përpjekjet e tij së shpejti do të shpërblehen,përcjell ORAinfo.

Mesfushori është paraqitur në çdo ndeshje këtë sezon (19 nga fillimi) dhe kjo tregon shumë për rëndësinë e tij. Duke pasur parasysh detyrat ndërkombëtare të Ismael Bennacer dhe Franck Kessie, ai është edhe më i rëndësishëm tani dhe ai e tregoi këtë kundër Romës.

Sipas Tuttosport, Milani dëshiron të mbyllë Tonalin dhe një takim me agjentin e tij mund të zhvillohet në javët e ardhshme. Duhet theksuar se 21-vjeçari së fundmi ka ndryshuar agjentin e tij në Guiseppe Riso.

Palët janë në marrëdhënie të shkëlqyera dhe në axhendë do të jetë një rinovim deri në vitin 2027, si dhe një rritje e merituar e pagave. Tonali shkurtoi rrogën në verë për të qëndruar në klub, por tashmë mundi i tij do të shpërblehet./ORAinfo/

Lajme me shume...