Milan nuk heq dorë nga Bakayoko, kjo është dëshira e lojtarit

Kthimi i mundshëm i Tiemoue Bakayoko në Milano është një hipotezë që ende nuk është fshirë plotësisht. Në fakt, mesfushori është ende në listën e dëshirave të menaxhimit të kuqezinjve. Francezi ishte në hua në Milano gjatë sezonit 2018/19 dhe bëri shumë mirë, por kuqezinjtë vendosën përfundimisht të mos paguanin klauzolën e blerjes. Në vend të kësaj, Bakayoko përfundoi përsëri në Monaco me hua. Suksesi i fundit i Franck Kessie dhe Ismael Bennacer si tandemi i mesfushës dukej se kishte mbyllur derën për një rikthim për Bakayoko. Për më tepër, kërkesat ekonomike të Chelsea dhe lojtarit nuk kanë ndihmuar deri më tani. Sidoqoftë, sipas Corriere Della Sera, hipoteza e kthimit të Bakayokos në Milan është ende e gjallë, përcjell ORAinfo. Blutë duan të shesin mesfushorin plotësisht dhe madje mund të ulin kërkesat e tyre, ndërsa Bakayoko po bën presion për një transferim te kuqezinjtë. Përveç 25-vjeçarit, Milani po ndjek edhe Florentino Luis të Benfica, por ideja e ribashkimit me njeriun e Chelseas është shumë më e mundshme. /ORAinfo/

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !