Milan po bëhet skuadër yjesh: Coutinho dhe Rodriguez pritet të arrijnë në San Siro


Siç duket se ka ndodhur çdo ditë gjatë javëve të fundit, një listë e emrave që potencialisht mund të zëvendësojnë Hakan Calhanoglun te Milani.

Sipas Tuttosport (përmes MilanNews), kërkimi për një krijues të ri ka filluar prej disa javësh, por është një zgjedhje që menaxhmenti i Rossonerëve të dijë se nuk mund të gabojnë dhe kjo është arsyeja pse po ndodh shumë konsideratë dhe reflektim në moment, përcjell ORAinfo

Stefano Pioli ka kërkuar një lojtar cilësor në gjendje të lidhë lojën së bashku, për të ndihmuar sulmuesit dhe padyshim që të shënojë edhe disa gola.

Përveç kësaj, Milani po kërkon një mesfushor sulmues i cili gjithashtu ka një përvojë ndërkombëtare, për të ndihmuar lojtarët më të rinj sidomos në Champions League.

Gazeta pretendon se James Rodriguez i Everton dhe Philippe Coutinho i Barcelonës janë propozuar te Diavolo nga agjentët e tyre përkatës. Thendrra e shumë tifozëve të Milanit është Isco i Real Madrid, ndërsa Nikola Vlasic i CSKA Moscow vazhdon të shtyhet nga media ruse.

Më në fund, Josip Ilicic i Atalanta është një opsion i përballueshëm me 5-6 milionë euro që e njeh Ligën e Kampionëve dhe mund të jetë një përforcim me përvojë, kështu që kandidatura e tij nuk është zhdukur akoma. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...