Milan po e transferon super lojtarin nga rivali i Serie A


Kërkimi i Milanit për një mesfushor sulmues vazhdon dhe hipoteza e Luis Alberto nuk mund të përjashtohet.

MilanNews raporton se thashethemet e vazhdueshme që lidhin Milanin me një profil të tillë si Isco të Real Madrid dhe Philippe Coutinho të Barcelonës.

Ky lloj profili nuk është i përshtatshëm sepse Brahim Diaz është tashmë në klub dhe ai vepron si një krijues i pastër, duke kërkuar të zgjidh mbrojtjen me aftësinë e tij teknike.

Ajo që është e nevojshme është një lojtar i tipit Luis Alberto, një ‘gjithanshëm’ që do të kontribuojë në të dy fazat e posedimit dhe jo të posedimit për të garantuar Piolin ekuilibrin që ai dëshiron me sistemin e tij, përcjell ORAinfo.

Ai u kthye në stërvitje me Lazio pasi humbi ditët e para të tërheqjes para-sezonale dhe raporti shton se kjo lloj sjellje zakonisht nuk zgjidhet me një gjobë dhe falje për shokët e tij të skuadrës.

Për më tepër, presidenti i Lazios, Claudio Lotito është një person i paparashikueshëm dhe ai madje mund të tundohet të shesë Alberton te Milani në mënyrë që të hidhërojë Simone Inzaghi për bashkimin me Interin.

Që të ndodhë një blerje e tillë, do të nevojitej një shitje po aq e rëndësishme dhe Rafael Leao është i dyshuari kryesor për momentin. /ORAinfo/


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...