Milan po nënshkruan me një super sulmues

Vdes gjyqtari pasi u sulmua nga lojtarët dhe tifozët

Drejtorët e Milan, Paolo Maldini dhe Ricky Massara kanë një vizion të qartë në mendje në lidhje me rolin e mesfushorit sulmues.

Pavarësisht se fitoi Scudetton sezonin e kaluar, do të ketë disa ndryshime në skuadër pasi Alessio Romagnoli është afër Lazios, Franck Kessie tashmë ka një marrëveshje me Barcelonën, e ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është e pasigurt, Renato Sanches dhe Sven Botman mund të vijnë të dy nga Lille dhe Divock.

Origi duket i destinuar të bashkohet me një transfertë të lirë.

Do të ketë disa rikthime huazimi si Tommaso Pobega dhe Lorenzo Colombo, të cilët do të kenë nevojë për zgjidhjen e së ardhmes së tyre, ndërsa rinovimet si ato të Sandro Tonali, Rafael Leao, Pierre Kalulu, Fikayo Tomori, Ismael Bennacer dhe të tjerë do të trajtohen, përcjell ORAinfo.

Për sa i përket rolit të lojtarit, PianetaMilan raporton se Brahim Diaz do të mbahet për vitin e dytë të huazimit nga Real Madrid dhe Renato Sanches gjithashtu mund ta zërë atë rol, ashtu si Kessie – njeriu që po zëvendëson – bëri disa herë sezonin e kaluar.

Ideja është gjithashtu t’i jepet besim Yacine Adli, i cili kthehet te kuqezinjtë pas huazimit të tij në Bordeaux dhe është i natyrshëm në rolin e mesfushorit sulmues.

Prandaj, nëse Ante Rebić nuk shitet, është e mundur që të nënshkruhet vetëm një sulmues i ri, si ai i krahut të djathtë, i cili gjithashtu mund të mbulojë pozitën numër 10. /ORAinfo/