Milan po rikthen në klub ish-lojtarin

Me këtë detaj Ronaldo tregon të ardhmen e tij

AC Milan, po peshon një lëvizje për anësorin spanjoll Gerard Deulofeu, i cili ka luajtur tashmë për kuqezinjtë në të kaluarën.

Ende nuk ka siguri për buxhetin në dispozicion për afatin e ardhshëm të transferimit të verës, por AC Milan duhet të kryejë një fushatë mjaft të rëndësishme transferimi, pavarësisht nga qëndrueshmëria ose jo e Elliott, përcjell ORAinfo.

Me këtë detaj Ronaldo tregon të ardhmen e tij

Menaxhmenti tashmë ka identifikuar rolet në të cilat duhet të ndërhyjë dhe sulmi është prioriteti.

Vëmendje e veçantë do t’i kushtohet krahut të djathtë me Alexis Saelemaekers dhe Junior Messias në rrezik të largimit nga klubi. Gazeta spanjolle Sport raporton se AC Milan po shqyrton një ofertë të bujshme për Gerard Deulofeu.

Anësori i djathtë spanjoll ishte pjesë e kuqezinjve për pjesën e dytë të sezonit 2016/17. Pavarësisht periudhës së tij të shkurtër në San Siro, Deulofeu luajti një rol të rëndësishëm për skuadrën e Vincenzo Montella-s duke shënuar 4 gola dhe duke asistuar 3 në 18 paraqitje. Në fund të sezonit ai kaloi te Barcelona por pa lënë gjurmë./ORAinfo/