Milan-Sanches, vjen lajmi i papritur

U largua nga Reali, zbulohet e ardhmja e Marcelos

AC Milan, ende nuk është afër arritjes së një marrëveshjeje për tarifën e transferimit me Lille për mesfushorin Renato Sanches.

Sipas asaj që u raportua nga Manuele Baiocchini në Sky, Milani ka zgjedhur Renato Sanches si përforcim për mesfushën dhe Renato Sanches ka zgjedhur Milanin si klubin e tij të ardhshëm, përcjell ORAinfo.

U largua nga Reali, zbulohet e ardhmja e Marcelos

Prandaj, gjetja e një marrëveshjeje mes klubit dhe lojtarit nuk ka qenë problem me të dyja palët shumë të lumtura me idenë e bashkimit të forcave përpara sezonit 2022-2023, veçanërisht me largimin e Franck Kessie për të krijuar hapësirë.

Megjithatë, ka ende një distancë në lidhje me një marrëveshje të mundshme me Lille pasi klubi i Ligue 1 po kërkon 20 milionë euro, por kuqezinjtë deri më tani kanë ofruar vetëm 10 milionë euro për 24-vjeçarin portugez.

Situata kontraktuale e lojtarit megjithatë favorizon Milanin sepse kontrata e Sanches skadon në qershor 2023, kështu që dy klubet mund të arrijnë në një marrëveshje rreth gjysmës së rrugës, pra rreth 14-15 milionë euro./ORAinfo/