Milan zbulon emrat që do të largohen, tregon dy përforcimet e para

Ky lojtar po largohet nga Bayern Munchen

AC Milan, mund t’i nënshtrohet një lloj revolucioni në repartin e krahut të djathtë me shumë largime dhe nënshkrime të mundshme, pretendon një raport.

MilanNews raporton se si paraqitjet e deritanishme të këtij sezoni nga Messias dhe Saelemaekers kanë bërë që drejtuesit të konsiderojnë një rinovim të krahut të djathtë, me asnjë nga opsionet aktuale të sigurt për një qëndrim, përcjell ORAinfo.

Samu Castillejo: Spanjolli refuzoi opsione të ndryshme verën e kaluar dhe është fort jashtë planeve të Piolit, me një kontratë që skadon në qershor 2023. Në verë ai do të largohet përgjithmonë dhe ka disa klube të interesuara në Spanjë, me të ardhmen e tij tashmë të shkruar.

Alexis Saelemaekers: Saelemaekers ka – së bashku me Sandro Tonalin – paraqitjet më të shumta në ligë nga çdo lojtar i Milanit me 33. Megjithatë, rritja e tij këtë sezon duket se ka ngecur dhe një investim i rëndësishëm për një anësor të ri mund të nënkuptojë që belgu nuk kënaqet me një rol mbështetës dhe mund të shkojë diku tjetër. Milani mund të shënojë një fitim të mirë kapitali me një shitje.

Junior Messias: Nëse detyrimet e lartpërmendura do të largoheshin, atëherë braziliani mund të blihej përgjithmonë.
Crotone ka rënë në Serie C dhe drejtuesit e kuqezinjve gjithashtu mund të jenë në gjendje të rrëmbejnë një zbritje në opsionin për të blerë. Messias gjithashtu do të pranonte më shumë një rol mbështetës.

Marco Asensio: I pari nga objektivat e përmendur është Asensio, dhe spanjolli është një emër që do të sillte gjithashtu një përvojë të konsiderueshme ndërkombëtare në skuadër si dhe garanci për gola dhe asistime.

Domenico Berardi: Anësori i Sassuolos ka treguar se mund të bëjë diferencën në Serie A pasi ka dy shifra si në gola ashtu edhe në asistime këtë sezon./ ORAinfo/