Milanit i dështon transferimi i super lojtarit

Rrjedhin fotot, kështu do të duken fanellat e Milanit për sezonin e ri

Milanos i dështon edhe një transfer

Mësa duket Milani do të dështojë edhe në një transfer të radhës, pasi që mesfushori i River Plates, Enzo Fernandez, është shumë afër kalimit në Benfica

Kjo verë deri me tani është shumë zhgënjyese sa i përket transferove të Kuqezonjve, pasi që ata janë duke dështuar vazhdimisht në transferimin e lojtarëve që i kanë për sunim.

Sipas disa mediave, si A Bola dhe Sic Noticias, Benfica ka arritur që ta transferojë mesfushorin e River Plates, Fernandez.

Ky operacion i ka kushtuar skuadrës portugeze për 18 për qind ku ata kanë paguar 75 për qind të kontratës së tij nga klubi argjentinas që e lejon atë të jetë në këtë skuadër deri në përfundimin e Copa Libertadores.

Rrjedhin fotot, kështu do të duken fanellat e Milanit për sezonin e ri

21 vjeçari pastaj do të mund të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me Benficën dhe të fillojë karrierën në Europë.

Edhe skuadra të tjera kanë shprehur interesim për Fernandez, përfshirë Juventusin dhe Wolverhampton Wanderers.

Ai është produkt i akademisë së të rinjve të River Plate dhe ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë gjashtë asiste në 24 ndeshje garuese për klubin këtë sezon.