Ministri i turk, Çavusoglu, arrin në Kosovë, pritet nga Ministrja Gervalla

Kryediplomati i BE-së paralajmëron se bota rrezikohet nga uria për fajin e Rusisë

Sot ministri i punëve të jashtëm të Turqisë k arritur në vendin tonë.

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevut Çavusoglu, sot rreth orës 19:00 ka mbërritur në Kosovë.

Atë në aeroport, ka dalë që ta presë Ministrja e Jashtme, Donika Gervalla, përcjell Gazeta Online Reporteri.net.

Çavusoglu dhe Gërvalla do të mbajnë takim zyrtar nesër (të dielën) dhe më pas do dalin edhe në konferencë për media.