Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Nesër e pasnesër mot me shi në Kosovë, këto pritet të jenë temperaturat

Sot dhe nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e kaluara.

Të premten mot më stabil derisa në vikend sërish mot jostabil me shi, shkarkime rrufesh dhe stuhi lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë.