Mposhtë Chelsean, Liverpool fiton Kupën FA

Bëri “namin” te Milan, për këtë fanellë do të luajë Leao

Reds kanë fituar Kupën FA.

Liverpool ka arritur të fitojë me penallti ndaj Chelsea.

Përfundon ‘drama’ në ‘Wembley’, me fitues Liverpoolin, të cilët ia dhurojnë trofeun e parë të Kupës FA Jurgen Klopp.

U deshën të presim deri në penallti, për të kuptuar fituesin e Kupës FA. Chelsea dhe Liverpooli kishin rastet e tyre përgjatë gjithë takimit, por topi nuk dëshironte të kalonte rrjetën.

Bëri “namin” te Milan, për këtë fanellë do të luajë Leao

Si në kohën e rregullt, ashtu edhe në vazhdime të dy ekipet po kërkonin golin e avantazhit, por nuk e arritën.

Ndeshja shkoi në penallti. Ku më të saktë u treguan ekipi i Liverpoolit. Për Chelsea ishte Cesar Azpilicueta dhe Mason Mount që e humbën penalltitë, pasi spanjolli e qëlloi shtyllën, ndërsa anglezit ia priti Alison Becker.

Në anën tjetër ‘Reds’ u treguan të saktë në ekzekutimin e të gjitha penalltive.