Napoli vendos për Bakayokon


Napoli vendos ta lirojë Bakayokon.

Napoli ka vendosur të mos e blejë mesfushorin Tiemoue Bakayoko nga Chelsea, duke lënë të hapur rikthimin në Francë te PSG-ja ose Lyoni.

26-vjeçari ka kontratë me Chelsean deri në qershor të vitit 2022, transmeton lajmi.net.

Ai ka luajtur shumë rrallë në fanellën e “Napolitanëve” duke mos qenë huazim më i mirë në krahasim me ata te Milan dhe Monaco.

Mediat italiane konfirmojnë që Napoli nuk do ta blejë Bakayokon, ngase edhe ka humbur pozitën në formacionin bazë këta muajt e fundit.

Sipas Footmercato, kalimi në Francë shihet si destinacioni i radhës, me PSG-në dhe Lyonin e interesuar.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...