Ndërhyn Policia, protestuesit nxirren jashtë selisë së PD-së

Protestuesit nxirren jashtë perimetrit rrethues të PD.

Pas hedhjes së sprajit para selisë së Partisë Demokratike, protestuesit kanë dalë nga perimetri rrethues i selisë blu.

Policia ka marrë në dorë godinën e PD për të ruajtur sigurinë e kryedemokratit Lulzim Basha dhe anëtarëve të tjerë të PD.

Pas ndërhyrjes policia ka nisur shoqërimin e protestuesve që kanë vandalizuar godinën e selisë blu. m.v/Abcnews.al

Lajme me shume...