Nëna e Mbappes mohon thashethemet se ai ka arritur marrëveshje me PSG

Këta janë finalistët e Europa League dhe Conference League

E ardhmja e francezit ka qenë temë e shumë debateve këtë sezon, me marrëveshjen e tij aktuale që skadon në qershor.

Nëna e Kylian Mbappe, Fayza Lamary, i ka cilësuar si plotësisht të rreme raportet se ylli i Paris Saint-Germain ka rënë dakord për një zgjatje dyvjeçare të kontratës, përcjell ORAinfo.

Këta janë finalistët e Europa League dhe Conference League

Siç qëndron, Mbappe do të bëhet një agjent i lirë kur marrëveshja e tij aktuale në Parc des Princes të skadojë më 30 qershor, dhe ai ka qenë i lidhur fort me një lëvizje në Real Madrid.

GOAL ka konfirmuar se PSG ka intensifikuar bisedimet për një rinovim, por ende nuk është arritur një marrëveshje, të cilën nëna e tij tani ka dalë ta përsërisë publikisht./ORAinfo/