Nga dezinfektimi i ambienteve tek ruajta e higjenës. Ja 10 rregullat që s’duhet t’i neglizhoni gjatë sezonit turistik (Video)

Transformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Në kushtet kur situata nga koronavirusi në vend po shënon përkeqësim dita ditës, me shtim të rasteve të reja dhe po ashtu me humbje jete.Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të COVID-19.Me anë të një videoje të postuar, sjo rendit rregullat që duhet të zbatohen pa asnjë neglizhencë, për të qenë të sigurt në plazhë.RregullatPastrimi dhe dezinfektimi duhet të zbatohen me rigorozitet në bare, restorante, shezlone dhe në çdo ambient. Në strukturat akomoduese duhet të ruhet distancimi fizik jo më pak se 1.5 meter. Stafi i shërbimit në kontakt me pushuesit apo vizitorët duhet të mbajmë domosdoshmërisht maskë. Kujdes me përdorimin e ashensorit, respektoni distancimin dhe higjenen. Hapësira midis ndenjëseve dhe çadrave të pushuesve duhet jo më pak se 3.5 metër distancë. Shmangni grumbullimet e çdo lloji. Shmangni ambientet e mbyllura, konsumoni ushqim në ambiente të hapura. Mos këmbeni aksesorët e plazhit me të tjerët. Ruani higjenën vetjake. Nëse keni temperaturë mos u nisni për udhëtim dhe mos frekuentoni plazhin. Postimi i ManastirliutTransformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)#COVID19Transformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO) Transformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Transformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Disa rregulla për t’u ndjekur, për një sezon turistik të #sigurt 🧼Mbani higjienën në çdo ambientTransformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Ruani distancën me persona të tjerë që nuk janë të familjes tuajTransformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Mos këmbeni sendet e plazhitTransformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Shmangni grumbullimetTransformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)Nëse keni temperaturë, mos u nisni për udhëtimTransformimi i pabesueshëm i ish-deputetit, “Kaubojsi” nuk njihet më (FOTO)#RespektoniRregullat #Bashkë kundër #COVID19 The post Nga dezinfektimi i ambienteve tek ruajta e higjenës. Ja 10 rregullat që s’duhet t’i neglizhoni gjatë sezonit turistik (Video) appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.
Per HOSTING Qe te krijoni nje webfaqe kliko ...
InterServer Web Hosting and VPS

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !