Nga e hëna, Gjilani me masa lehtësuese

Infektologu Krasniqi jep lajmin e mirë: Koronavirusi ka marrë teposhtën

Sot nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me koronavirus në Gjilan.

Asnjë rast pozitiv me COVID-19 nuk u shënua sot në Gjilan. Këtij lajmi padyshim se iu gëzua edhe vetë kryetari i komunës, Lutfi Haziri.

Dita e 51-të dhe Gjilani e Anamorava morën lajmin e mirë, tha Haziri, duke falënderuar qytetarët për lojalitetin dhe bashkëpunimin.

Ai përkujtoi se nga e hëna fillojnë masat lehtësuese, por me kujdes të shtuar.

Postimi i plotë:

#Dita51. Gjilani dhe Anamorava e morën lajmin e mirë sonte. Asnjë rast pozitiv me #Covid19 dhe disa të shëruar. Falëmnderit të gjithëve për angazhim, qytetarët për lojalitet dhe bashkëpunim. Nga e hëna fillojmë me masa lehtësuse, por me kujdes të shtuar. Vetizolim, distancim social, pa mysafirë e miq edhe për një kohë. I kthehemi punës në disa sektorë, por me masa mbrojtëse. Ende kemi punë për ta mposhtur #Covid19. I kemi 20 qytetarë pozitivë në vetizolim, 3 në spital, derisa 2, fatkeqësisht, kanë ndërruar jetë. Pra, mos harroni. #rriNshpi

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !