Nis festa në Milano, sulmuesi i madh shfaqet në aeroport

Januzaj të gjiganti nga Serie A?

Romelu Lukaku ka mbërritur në Itali.

Ai u rikthye në Milano pas një sezoni jo aq të mirë te Chelsea.

Ishte belgu që kërkoi me çdo kusht rikthimin në Itali, te Interi.

Pas shumë bisedimeve, klubi londinez dhe ai milanez kanë rënë dakord për transferimin e Lukakut në Itali.

Sot ai ka mbërritur në Milano, ndërsa teste mjekësore do t`i përfundojë nesër.

Lukaku u prit mes shumë brohorimash nga tifozët e ‘Nerazzurrëve’.

Më poshtë e gjeni pritjen e tifozëve të Interit: PAMJE