Një tjetër gazetar vritet në Meksikë, pesë të vdekur në vetëm një vit

Ramush Haradinaj me të vëllain rrahin punëtorin e tyre, denoncimi i mjekes: Pacienti erdhi me lëndime trupore

Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit.

Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në Veracruz të Meksikës, me kokë të prerë pranë shinave të hekurudhës. Motori i tij blu u gjet vetëm disa metra larg trupit të tij, sipas Diario El Mundo të Kordobës, gazeta ku ai punonte.

Sipas Komitetit për Mbrojtjen e Gazetarëve (CPJ), Valdivia mbuloi krimin dhe sigurinë në Kordoba dhe karriera e tij zgjati dy dekada.

“Valdivia është siç e njihnin të gjithë, gjithmonë duke iu përgjigjur me një buzëqeshje dhe duke përdorur frazën e tij unike që e karakterizonte atë: ’Le të shkojmë, është urgjente”, thanë ata.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !