Nuk pa dritë në Man Utd, këto top-skuadrat e duan shërbimet e Van De Beek

Barcelona dhe Milan në garë për yllin e Chelseas

Futbollisti i Manchester United, Donny Van de Beek është një nga lojtarët që me siguri do të përfundojë duke u larguar nga skuadra angleze.

Lojtari holandez po kalon një periudhë të vështirë që nga ardhja e tij te ‘djajtë e kuq’ dhe dëshiron të largohet nga skuadra britanike për të pasur edhe një herë mundësinë për t’u rikthyer në versionin më të mirë të tij ,përcjell ORAinfo.

Në këtë situatë, ka pasur disa skuadra që janë interesuar që futbollisti holandez të llogarisin si përforcim dhe t’i ofrojnë mundësinë që të jetë sërish një nga emrat e mëdhenj të skenës futbollistike.

Barcelona dhe Milan në garë për yllin e Chelseas

Janë tre skuadra që sipas The Sun janë më të interesuarat për ishin e-Ajaxit:

– Real Madrid: Skuadra e bardhë dëshiron të rinovojë mesfushën e skuadrës merengue dhe, pas nënshkrimit të Camavinga, Madridi ndjek Van de Beek, i vlerësuar nga United në rreth 30 milionë. Skuadra e Ancelottit shpreson të rikuperojë versionin më të mirë të tij.

– Newcastle: Pas injektimit ekonomik të marrë, që i bën ata një nga skuadrat më të pasura në botë, Newcastle ka një projekt afatgjatë për të krijuar një skuadër që konkurron me më të mirët në Evropë. Van de Beek do të ishte një nga përforcimet kyçe në mesfushë.

– Wolverhampton: ‘Ujqërit’ duan të përforcojnë mesfushën me një lojtar që e njeh mirë Premier Ligën dhe lojtari i United është opsioni që i bind më shumë.

Ka skuadra të tjera që, edhe pse janë më të pozicionuara në negociata, mund të bëjnë një ofensivë të minutës së fundit:

-FC Barcelona: Xavi po kërkon lojtarë që mund të përfitojnë nga loja që ai dëshiron të propozojë në Can Barça, bazuar në zotërimin e topit dhe ndërtimin e lojërave në stilin e pastër Guardiola. Van de Beek do të përshtatej në mënyrë të përsosur nëse ai rikuperonte versionin e tij të Ajax-it, megjithëse situata ekonomike e ekipit culé i ndërlikon gjërat shumë.

– Arsenal: Skuadra e Mikel Artetës kërkon një lojtar cilësor në mesfushë që mundëson siguri më të madhe në ndeshje për të rifituar atë kampion Arsenal që Arsene Wenger arriti të formonte dhe Van de Beek është një opsion i përballueshëm për ‘topçinjtë”./ORAinfo/

Lajme me shume...