Nxori lëpirëset për deputetët e PS-së, Gjoni përjashtohen me 10 ditë

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar me 10 ditë deputetin e opozitës, Ralf Gjoni. Shkak i këtij vendimi është bërë veprimi i deputetit të opozitës, i cili gjatë fjalës së tij në Parlament nxori si disa lëpërise dhe i vendosi mbi foltore.

Këto janë për ju, iu drejtua Gjoni deputetëve, pasi sipas tij, socialistët nuk kanë guximin të kundërshtojnë veprimet e qeverisë, apo t’i dalin kundër për çështje të caktuara.

Të enjten e shkuar debati kryesor ishte në lidhje me prisjen e godinës së Teatrit, ku deputeti i opozitës kërkoi nisjen e një hetimi parlamentar për këtë vendim, porse maxhoranca iu drejtua që të ndiqte procedurat sipas Rregullores, duke e paraqitur kërkesën me shkrim, si dhe me firmat e 25 deputetëve mbështetës.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !