Pacolli: Më kërcënuan dhe shantazhuan “Ushtria e VV-së”

LDK-ja pranon vendimin e Kushtetueses, mbetet e përkushtuar për të krijuar qeveri të re

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shpërthyer me akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se “ushtria e VV” e kërcënuan dhe shantazhuan përmes rrjeteve sociale

Ai ka treguar edhe njëherë se çfarë ndodhi ditën kur deshi të vijë në Kosovë.

“Unë kam kërkuar leje por në atë kohë kur e kërkova unë nuk mu dha. U anulua dhe ka qenë e pabazë. Si arsyetim kemi marrë një përgjigje nga autoritetet e Aviacionit në Kosovë se duhet një leje tjetër. Në lejen e dytë më kanë sugjeruar që të mos ateroi në Kosovë”, tha ai.

Pacolli ka thënë se deklarata e tij për sulm terrorist nuk i është drejtuar institucioneve, por për disa zyrtarëve të sajë.

“Deklarata ime ka pasur të bëjë me disa njerëz në institucione, e jo për institucionet. Nëse mua një kryeministër imi të më thërret në ora 12 ta natës dhe të ballafaqohem me të, ministrin e Punëve të Brendshme dhe drejtorin e Policisë. Më kërcënuan përmes komenteve ne rrjetet sociale ‘ushtria e VV’, duke më shantazhuar

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !