Pas shpalljes kampion, Tonali merr super-lajm

Ky lojtar i sjellë “probleme” Alvesit

Mesfushori i AC Milan, Sandro Tonali ka fituar çmimin e “Serie A Gentleman”.

Agjencia italiane e shtypit ANSA ka raportuar se Tonali është Zoti i Serisë A pasi fitoi më shumë vota në një sondazh të promovuar nga Sport Mediaset, përcjell ORAinfo.

Tonali doli në krye pasi mposhti mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar dhe mbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt, në vendin e parë.

Ky lojtar i sjellë “probleme” Alvesit

Ish-mesfushori i Brescias pati një fund jashtëzakonisht të fortë të sezonit dhe tani është një lojtar i përhershëm në njëmbëdhjetëshen fillestare të Stefano Piolit.

Tonali duroi një sezon të parë të vështirë te Milani vitin e kaluar, por ai punoi shumë për të kapërcyer problemet e tij dhe tani po korr shpërblimet.

Kuqezinjtë fituan Scudetton e tyre të parë që nga viti 2011 të dielën./ORAinfo/