Pas shumë vitesh që aspirina është dhënë për të parandaluar sulmin në zemër dhe goditjen në tru, shkencëtarët tani shohin se kjo metodë jep pak përfitime dhe për disa mund të jetë edhe e rrezikshme. AgroWeb.org ju njeh në këtë artikull me arsyen se përse asprina paraqet këtë lloj rreziku. Çfarë tregojnë studimet Sipas studimeve të fundit ku AgroWeb.org mbështetet, shumica e njerëzve mbi 60 vjeç nuk duhet të fillojnë të marrin aspirinë çdo ditë për parandalimin parësor të problemeve të zemrës. Nëse jeni midis 40 dhe 59 vjeç, ju dhe mjeku juaj në rrethana specifike mund të vendosni nëse duhet të merrni çdo ditë një aspirinë. Kjo sepse aspirina mund t’ju ekspozojë ndaj një rreziku më të lartë për të pësuar gjakderdhje në stomak ose tru. Ata shprehen se nëse jeni një 40-vjeçar i shëndetshëm pa faktorë të rëndësishëm rreziku, do të bëni më shumë dëm sesa mirë. Rreziku për të pësuar gjakderdhje do të rritet më shumë. Por nëse keni pasur një atak në zemër, një goditje në tru ose probleme të tjera të zemrës dhe të qarkullimit të gjakut dhe mjeku jua ka rekomanduar, mos e ndaloni marrjen e saj. Si vepron aspirina? Aspirina vepron duke e mbrojtut trupin tuaj nga krijimi i disa substancave natyrore që shkaktojnë dhimbje dhe ënjtje. Gjithashtu mund të parandalojë mpiksjen e gjakut, arsyeja kryesore pse mjekët e rekomandojnë atë. Por sipas këtyre studimeve, mjeku juaj duhet të marrë në konsideratë moshën dhe rrezikun real përpara se t’ju japë këtë ilaç. Sespe rreziku i gjakderdhjes tek disa njerëz, si për shembull ata me sëmundjen e ulçerës peptike, mund të rritet. Megjithatë, studiuesit shprehen se aspirina ende ka funksion kur bëhet fjalë për sëmundjet e zemrës, sidomos në vendet ku ilaçet e tjera janë të papërballueshme. Por mos harroni se për të mbrojtur shëndetin e zemrës, ju mund të ndërmerrni edhe hapa të tjerë. Në 90% të rasteve, ushqimi i shëndetshëm, gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe reduktimi i stresit, kanë treguar se lujanë një rol shumë të rëndësishëm. Dhe këto jo vetëm në shëndetin e zemrës por edhe për shëndetin në tërësi. Është shumë më e lehtë të parandalosh sesa të kurosh, thonë ekspertët./Agroweb Top Channel

Dr. Clare Morrison nga MedExpress, thotë se ushqimet me sheqer “janë veçanërisht të këqija gjatë natës”, si dhe janë të njohura për vetitë e tyre jo të shëndetshme.

Ajo tha se arsyeja pse ato janë të këqija për gjumë është sepse shkaktojnë një rritje të papritur, por të shkurtër të sheqerit në gjak. Ajo shpjegoi: “Rritja pasuese e insulinës çon më pas në sheqer të ulët në gjak më vonë gjatë natës, duke shkaktuar uri dhe zgjim”.

Në vend të kësaj, Dr. Morrison tha se është shumë më mirë të hani karbohidrate të parafinuara, të tilla si një banane ose drithëra integrale, para gjumit, pasi kjo tretet më gradualisht.

Ajo gjithashtu këshilloi: “Ushqimet dhe pijet e pasura me kafeinë, si kafeja, çaji, kola dhe çokollata, duhet të shmangen brenda gjashtë orëve pas gjumit. Kjo është për shkak se kafeina ndërhyn në prodhimin e ‘melatoninës’, një hormon që ndihmon në nxitjen e gjumit para gjumit”.

“Ushqimet e pasura me ‘tiraminë’ mund të shqetësojnë gjithashtu gjumin, sepse ky aminoacid inkurajon prodhimin e kimikatit ‘lufto ose fluturo’”.

Dr Claire tha se ushqimet e pasura me tiraminë përfshijnë djathëra të pjekur, proshutë të tymosur, salcë soje, ekstrakt majaje dhe lakër turshi.

Ajo tha: “Ushqimet pikante ose acide si qepa e papërpunuar, më së miri shmangen vonë në mbrëmje, sepse irritojnë mukozën e stomakut dhe rrisin prodhimin e acidit në stomak. Shtrirja më pas bën që acidi të lëvizë lart në grykë, duke çuar në refluks acidi dhe një gjumë të shqetësuar të natës”.

Në të vërtetë, Fondacioni Sleep thotë se ngrënia e tepërt mund të ndikojë në gjumin dhe “ngrënia e tepërt, veçanërisht kur përfshin ushqime të rënda ose pikante, mund të përkeqësojë gjumin duke ndërhyrë në tretje dhe duke rritur rrezikun e urthit”. /Telegrafi/