Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Deçan, tre të lënduar

Arrestohet një person në Skenderaj, dyshohet se dhunoi një grua

Një shtëpi përfshihet nga zjarri në Deçan.

Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka njoftuar se në Fshatin Beleg në Deçan ka pasur një zjarrëvenie..

Viktima femër ka raportuar se shtëpia e saj është përfshirë nga zjarri. Njësiti i zjarrëfikësve e ka lokalizuar zjarrin.

Raportohet për dy zyrtarë policor të lënduar si dhe për vet viktimën që ka raportuar rastin.
Këtu keni raportin e plotë të Policisë së Kosovës.

Fsh. Beleg, Deçan, 13.01.2022-17:23. Viktima femër kosovare ka raportuar se nga zjarri i është përfshirë shtëpia e tij. Njësit e zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar vet viktima dhe dy zyrtarë policorë të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor. Rasti në procedurë hetimore”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës.

Lajme me shume...