Pija “çudibërëse” që besojnë se shëron koronavirusin

Incidenti/ Mjeku bie nga dritarja, e detyruan të punojë edhe pse ishte me koronavirus

Incidenti/ Mjeku bie nga dritarja, e detyruan të punojë edhe pse ishte me koronavirus

Presidenti i Tanzanisë, John Magufuli do të dërgojë një avion në Madagaskar për të siguruar një tonik bimor, i cili po shitet si një kurë për Covid-19 edhe pse Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se nuk ka ende asnjë kurë për këtë pandemi.

Ky lëng është prodhuar nga lulja Artemisia, e cila gjithashtu është përdorur dhe si një trajtim kundër malarjes.

Pija është prezantuar si një trajtim organik kundër Covid dhe ka nisur të tregtohet vetëm pasi është testuar në më pak se 20 persona në një periudhë 3 javore, shkruan a2cnn.

Në përgjigje të këtyre lajmëve për kurë me pike bimore, OBSH përsëriti qëndrimin e saj se ajo nuk rekomandon asnjë vetë-mjekim për të parandaluar apo kuruar koronavirusin.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !