Pjanic – Barcelona, lajm i fundit nga Spanja

LAJMI I FUNDIT: Kounde zbarkon në Barcelonë

Miralem Pjanic, i cili deri vonë konsiderohej jashtë planeve teknike, tani ka shanse reale për të qëndruar te Barcelona.

“Marca” shkruan, sipas burimeve të klubit katalanas, saktësojnë se lojtari boshnjak është nën vëzhgim. Ish-lojtari i Juventusit është duke bindur Xavin.

LAJMI I FUNDIT: Kounde zbarkon në Barcelonë

Trajneri erdhi në mes të sezonit dhe në atë moment nuk mund të merrte vendimin për largimin e tij. Kjo është arsyeja pse ai e mori atë në grumbullimin e miqësoreve.

Xavi ka vlerësuar Pjanic në ndeshjen ndaj Juventus. “Ai ka një vizion unik të lojës dhe aftësi të jashtëzakonshme teknike”, tha Xavi.