Pogba nuk dëshiron të luaj më në Premierligë, ky është vendimi i tij

Mungon vetëm zyrtarizimi, Haaland transferohet të gjiganti evropian

Pogba e refuzon ofertën e kampionit anglez

Paul Pogba dëshiron të luajë larg Premierligës.

Mesfushori francez është duke i kaluar muajt e fundit të kontratës me Manchester United.

Kampioni i botës me Francën nuk e ka ndërmend ta vazhdojë bashkëpunimin me “Djajtë e Kuq” dhe ai i ka bërë valixhet gati për t’u larguar nga “Old Trafford”.

Mediat e huaja ndërkohë shkruajnë se interesim për ish-futbollistin e Juventusit ka shfaqur klubi tjetër nga qyteti i Manchesterit, City.

Mungon vetëm zyrtarizimi, Haaland transferohet të gjiganti evropian

Mirëpo, gjithnjë sipas këtij informacioni, mesfushori kreativ e ka refuzuar ofertën e “Citizens” pasi dëshiron të luajë jashtë Anglisë.

Interesim për Pogban qe një kohë të gjatë ka shfaqur Real Madridi, por edhe ish-klubi i tij, Juventus.

Sidoqoftë, së fundmi më afër duket transferimi i lojtarit në Paris Saint-Germain.