Pogba – Real, vjen lajmi qe nuk e ka pritur askush!

Befason Leao: Nëse nuk them se Ibrahimovic është i preferuari im, ai do të më vrasë

Reali s’ka hequr ende dorë nga Pogba

Real Madridi nuk ka hequr ende dorë nga Paul Pogba.

Mesfushori francez do të largohet nga Manchester United gjatë verës që vjen pasi do t’i skadojë kontrata me “Djajtë e Kuq”.

Befason Leao: Nëse nuk them se Ibrahimovic është i preferuari im, ai do të më vrasë

Palët nuk kanë shprehur interesim për vazhdimin e bashkëpunimit, prandaj edhe do të ndahen pas pak muajsh.

Për kampionin e botës me Francën flitet se mund t’i bashkohet Paris Saint-Germainit, por atë e do edhe ish-klubi i tij, Juventus.

E në orët e fundit duket se në garë për mesfushorin kreativ është futur edhe Real Madridi, i cili e do lojtarin qe një kohë të gjatë.

Për këtë siguron mediumi spanjoll “Sport”.

29 vjeçari pëlqehet nga tajneri Carlo Ancelotti dhe ai do të ishte një alternativë e mirë për mesfushën aktuale të ekipit nga “Santiago Bernabeu”.

Duke e pasur parasysh se në Madrid mund ta gjejë Karim Benzeman, e eventualisht edhe bashkëkombësin tjetër, Kylian Mbappe, Pogba mund t’i thotë “Po” një oferte eventuale të “Los Blancos”.