Presidenti Erdogan bën vaksinën anti-Covid: Brenda një kohe të shkurtër synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët


Edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë live vaksinën kundër COVID-19, ashtu si shumë liderë të tjerë në botë, përfshirë dhe kryeministrin Edi Rama.

Erdogan bëri vaksinën në spitalin e Ankarasë. “Ne synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët tanë në një kohë shumë të shkurtër”, tha Presidenti.

Gjithashtu, lideri turk njoftoi edhe në rrjetet sociale se kishte bërë vaksinën. “Edhe unë u vaksinova”, shkroi ai.

Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım.

İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. pic.twitter.com/6xvPr8NX9q

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) January 14, 2021

The post Presidenti Erdogan bën vaksinën anti-Covid: Brenda një kohe të shkurtër synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !