Protestuesit rrethojnë selinë e PD-së, thyejnë xhamat

Protestuesit rrethojnë selinë e PD-së.

Ora shënon 12:00 dhe Sali Berisha ndodhet në shkallët e selisë së PD-së. Ish-kryeministri shkoi më herët në protestë, teksa mbështetësit e tij u futën me forcë brenda selisë duke shqyer dyert.

Protestuesit po futen brenda dhe po thyejnë xhamat e derës kryesore.

Një pjesë tjetër e mbështetësve qëndrojnë në jashtë selisë në pritje të thirrjes për të hyrë brenda oborrit./abcnews