PSG i hyn në rrugë Milanit, po ia rrëmben nga duart yllin e madh

E ardhmja e Rebic te Milan e komplikuar

AC Milan, po kërkon të sjellë një mesfushor këtë verë për të kompensuar largimin e Franck Kessie numerikisht.

Renato Sanches është një objektiv dhe megjithëse kanë një marrëveshje me të, është një operacion i komplikuar, përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë janë përpjekur të nënshkruajnë me mesfushorin portugez që nga afati i janarit, kur një lëvizje u prish në sekondën e fundit. Bisedimet kanë vazhduar që atëherë, por ende nuk ka marrëveshje për transferimin.

E ardhmja e Rebic te Milan e komplikuar

Sipas Santi Aouna nga RMC Sport, Milani ka një marrëveshje me Sanches dhe agjentin e tij Jorge Mendes. Megjithatë, ata i kanë ofruar vetëm 15 milionë euro Lille dhe pala franceze po kërkon 30 milionë euro për të shitur yllin e tyre.

Paris Saint-German tani ka hyrë në garë dhe ata po përpiqen të arrijnë punën e Milanit. Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë të vetëdijshëm për këtë dhe mbetet për t’u parë se çfarë do të bëjnë, por është e qartë se PSG mund t’i ofrojë më shumë Lille./ORAinfo/