Punë e kryer, zbulohet fanella e re e Coutinhos

Duket se Coutinho do të kthehet sërish në Premier League.

Sipas Mundo Deportivo, Aston Villa është vetëm një hap i vogël larg nënshkrimit të marrëveshjes me Barcelona FC për të sjellë mesfushorin sulmues 29-vjeçar brazilian, Philippe Coutinho,përcjell ORAinfo.

Ende në një marrëveshje me klubin spanjoll deri në qershor 2023, ish- lojtari i Liverpool dhe Bayern Munich është gati të bashkohet përsëri në Premier League, katër vjet pasi u largua nga futbolli në Mbretërinë e Bashkuar, dhe ndoshta do të largohet përgjithmonë nga Blaugrana./ORAinfo/

Lajme me shume...