Ramush Haradinaj pozon me policin shqiptar në SHBA

80 OJQ kosovare i shkruajnë Macronit për liberalizimin e vizave

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka postuar një fotografi në rrjete sociale ku shihet krah një pjesëtari shqiptar të policisë amerikane.

Në fotografi shihet Haradinaj me kapelën e policit, teksa në duar mban edhe emblemën e “sherifit”.

Ish-kryeministri Haradinaj ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës të premten e kaluar, ku po qëndron në vizitë zyrtare.

Ai pritet që gjatë ditëve në vijim të takohet me kongresmenë, anëtarë të administratës Biden, me personalitete të tjera politike e të sigurisë, si dhe me komunitetin shqiptaro-amerikan.

80 OJQ kosovare i shkruajnë Macronit për liberalizimin e vizave