Real Madrid dhe Barcelona në “luftë” për yllin 50 milionësh

Nuk janë arabët, aksionari i Liverpoolit po blenë Milanin

Napoli thuhet se është i hapur për t’u ndarë me mesfushorin Fabian Ruiz për 50 milionë euro (42.62 milionë funte) këtë verë.

26-vjeçari ka mbetur si një lojtar kyç për skuadrën me bazë në Napoli këtë sezon, duke kontribuar me gjashtë gola dhe katër asistime nga 30 paraqitjet e tij në Serie A, përcjell ORAinfo.

Nuk janë arabët, aksionari i Liverpoolit po blenë Milanin

Megjithatë, me spanjollin që ka pak më shumë se një vit në kontratën e tij dhe ka një dëshirë për të marrë një sfidë të re, një largim në fund të sezonit duket i mundshëm.

Sipas Il Mattino, Napoli është i përgatitur të bëjë biznes për më shumë se 40 milionë funte me Barcelonën dhe Real Madridin, të njohur si admirues të lojtarit.

Raporti shton se Ruiz dëshiron të kthehet në atdheun e tij, megjithëse mbetet për t’u parë nëse njëri prej gjigantëve spanjollë do të jetë i përgatitur të paguajë një tarifë të tillë përpara 2022-2023./ORAinfo/