Real Madrid merr lajmin e madh

Barcelona po ia merr “dështakun” Juventusit

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema do të jetë i gatshëm për skuadrën për përplasjen në mes javës në Copa del Rey me skuadrën e Segunda Divizionit të Grupit B, Unionistas de Salamanca.

Sulmuesi francez ka humbur tre ndeshjet e fundit të Real Madridit, përfshirë suksesin e tyre në Supercopa në Arabinë Saudite, përcjell ORAinfo.

Barcelona po ia merr “dështakun” Juventusit

Megjithatë sipas raporteve në Marca, ai tani ka marrë pjesë në trajnime të plota dhe duhet të përfshihet në përleshjen e 22 janarit me skuadrën e tretë./ORAinfo/